Search
  • אבי אבגיל יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות - פרק 4

Updated: Oct 8, 2019


הגיגי משכנתאות פרק 4 שם הפרק : עצמאי בשטח

מיליוני אנשים לבד, ואם כבר לבד אז שיהיה בתנועה (החברים של נטאשה)

איזה כיף זה להיות עצמאי ? אין לך בוס על הראש, אתה קובע את הלו"ז שלך, אפשר לעבוד מהבית , הכנסות יותר גבוהות משכיר, יש מצב לשנ"צ טוב באמצע היום, אפשר לקפוץ לים עם חברים ( עצמאיים) לכוס בירה, בסה"כ נשמע פיצוץ ואין באמת סיבה טובה להישאר שכיר.

-- אז זהו שלא !!! מדובר קודם כל בשינוי של כל צורת החשיבה והראייה על ההשתכרות וההתנהלות היומיומית למעשה מדובר בכל חודש, בכל יום, במלחמה כדי להביא פרנסה ( התלוש לא מגיע בראשון לחודש בצורה מסודרת) . מצד אחד אני קובע הכל – אני המנכ"ל , מצד שני אני גם המנקה בעסק ולמעשה אני הכל – אני חייב להבין בהנהלת חשבונות, להבין בשיווק, להתמחות במכירות, לטפל בגבייה ( או שהופכים לגווייה) .

יש לי חברים חדשים – מע"מ ( עם המנטרה – זה לא הכסף שלך, אלא של המדינה) ומס הכנסה ( קודם כל שלם לי מקדמות). צריך להשקיע המון זמן כדי שהעסק יתפוס ויצליח, צריך כישרון בכל התחומים האלה שציינתי ובעיקר לאהוב את מה שעושים. למען האמת, לא תכננתי להיות עצמאי, עבודתי האחרונה כשכיר הייתה בבית ההשקעות מיטב, משכורת יפה, רכב, תנאים סוציאלים – אחלה כלוב של זהב עד שבתי ההשקעות מיטב ודש התמזגו, החליטו להשאיר רק את פעילות הליבה של בית ההשקעות ונשלחנו כולנו הביתה / לעצמאות.

אמרתי לעצמי איזה כיף, עכשיו אפשר לשבת באמצע היום עם בירות על שפת הים ( עדיין לא קרה ) ולישון שנ"צ באמצע היום ( קרה רק פעם אחת כשקדחתי מחום . נו טוב, האמת שזה סתם סיפור שאני מספר לעצמי, לא באמת קדחתי, אולי היה לי 37.2 מעלות אבל ככה זה גברים, לא יודעים להיות חולים כמו שצריך).

חופשי זה, חופשי זה לגמרי לבד (בנזין)

יש דבר אחד שמאפיין עבודה של עצמאי ולא ממש מדברים על זה – הבדידות. אני חושב שלמעלה מ80% ממי שעובד במקצוע שלנו הם עצמאיים שעובדים לבד. נכון שאנחנו כל היום סובבים סביב אינטראקציות עם לקוחות ועם בנקאים אבל בסופו של יום , עד שקמה ההתאחדות זה היה מקצוע די בודד ( ועדיין כזה למי שלא חבר ). אתה עובד לבד, אין עם מי להתייעץ, אין עם מי לחלוק את ההתלבטויות והקשיים.

כשהקמנו את ההתאחדות ( וזה סיפור לשעת לילה מאוחרת) עשינו זאת על בסיס מקצועי וכדי להציל את המקצוע שלנו שהיה בסכנת הכחדה . פתאום גילינו מסביבנו, אנשים שרוטים בדיוק כמונו – אנשים עם אהבה למקצוע, אהבה לריביות ותמהילים, אנשים עם שליחות וסוף סוף יש מישהו שיכול להבין את ההתרגשות שלי כשעונים לי בלאומי אקספרס תוך 5 דקות או שאני מקבל אישור מדיסקונט תוך שבוע . מהר מאוד יצרנו קבוצות ווטסאפ, מפגשים מקצועיים וחברתיים ונוצרה אווירה של ביחד, אווירה של יוצאים להילחם ביחד על המקצוע ועל הדרך ליהנות מהחברותא.

כל מי שמגיע היום לכנסים שלנו, רואה את האהבה, את החברות ואת הקשרים המיוחדים שרקמנו. תחושת השייכות הזו לארגון כמו שלנו – אין לה תחליף ולא ניתן לכמת אותה בכסף.

ילדתי שלי, אל תלכי לבדך ( מאיר אריאל)

האמת היא שלא תכננתי להגיע בכלל לנקודה הזו אבל ככה זה כשכותבים ב2 בבוקר . אני קורא לכל מי שעוסק בתחום לבוא ולהצטרף אלינו. אנחנו משפחה גדולה שהולכת ומתרחבת ומשפחה כזו שאוהבים להיות בה – יש את האבא שמטיף לכולם איך להתנהל מול הלקוחות והבנקים, יש את האמא שדואגת לענות על כל השאלות ולעזור לכולם, יש את הסבא שכל הזמן מספר מה היו הריביות בשנת 'אנו באנו ארצה', יש את הדוד המפוזר ששואל שאלות מוזרות על עניינים משפטיים , יש את הדודה שחייבת להתווכח על כל נושא שעולה לדיון, יש את האח הבכור שמכפכף את כל היועצים הצעירים, יש את האח הקטן והשוויצר שחושב שהוא יודע הכל ויש את יועץ 1 ( מהבלוגים הקודמים) שכותב במקביל 9 הודעות ב7 קבוצות שונות.

משפחה הזויה שכזו אבל אחת שכיף להיות בה אז כולם מוזמנים להצטרף ואולי אם הבלוג הבא ייכתב בשעה נורמלית, אספר לכם מה התכניות שלנו לענף, איך אנחנו מתכוונים לקדם אותו ולהגדיל את ההכנסות של כולנו . עד אז... היו שלום ותודה על הדגים ( דאגלס אדאמס)

https://www.youtube.com/watch?v=k04yj63iEIQ42 views0 comments