Search
  • אבי אבגיל יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות - פרק 6

Updated: Oct 8, 2019

הגיגי משכנתאות מספר 6 שם הפרק : "לימונים"-- יושב לכתוב אבל הפעם ( באופן מפתיע) אין לי נושא מוגדר לפרק . בכל הפרקים שלי אני יודע בדיוק על מה הפרק – מה הנושא שלו, איזה משפטים אני אצטט, איפה אני אהיה מצחיק, איפה אני מעביר מסרים על החיים ולא רק על המשכנתאות ואיזה שיר יסיים את הפרק. -- הפעם זה טיפה אחרת, היה לי יום מאוד ארוך וקרו לי כל מיני דברים, הרבה מחשבות ואין שום סדר לוגי של איך להציג את הכול אז החלטתי פשוט לכתוב ונראה מה יצא.

-- אני אתחיל דווקא בסוף היום - החזרתי את בר (הבן שלי) לשאנה ( אמא של בר ) ובדרך חזרה ראיתי התקהלות של אנשים ליד אגם ראש העין ( כן, כן, בתוך ראש העין יש אגם קטן עם בקתת עץ במרכז האגם שמוביל אליה גשר צף ובימת הופעות עם רחבת דשא גדולה) . מייד אמרתי לעצמי – התקהלות כזו בראש העין, בטח יש כאן הופעה חינם ( וכמובן צדקתי ) הופעה של אהוד בנאי, הזמר שאני הכי אוהב ( שעדיין בחיים). איזו דרך מעולה לסיים יום ארוך, נהניתי כמו שלא נהניתי המון זמן גם מההופעה, גם מהאווירה והמיקום, גם מההפתעה הספונטנית החינמית ( ואין שום קשר לריח המתוק של הסיגריות הירוקות שהיו מסביב ).

--

נחזור לתחילת היום - היום שלי התחיל בפגישת עבודה עם לקוח, הי, מה שלומך? שאלתי אותו והוא נאנח בכבדות 'חיים' . המילה הזו הובילה אותו לרצף של קיטורים ותלונות על כמעט הכול, אני לא יודע כמה זמן זה נמשך כי בשלב מסוים התנתקתי מכל מה שאמר ותהיתי לעצמי, סך הכול החיים שלו טובים ומוצלחים, הוא לא מקטר על שום דבר קשה או בעייתי הוא פשוט מוצא בכל דבר את החלקים הרעים ומעצים אותם. הרגשתי איך הוא מושך אותי לעולם אפל ושחור וחשבתי איך אני מגיב לזה.

-- לפעמים במקרים כאלה, אני זורק כמה משפטים על איך זה לגדל ילד אוטיסט מתבגר, על כל הקשיים עם זה שהוא לא מדבר ולא עצמאי ואיך כל דבר קטן יכול להתפתח לתקרית לא פשוטה לכולנו. בד"כ זה יוצר אפקט קצר של הלם ומכניס את הצד השני לפרופורציות על החיים שלו. אני מודה שיש לי נטייה לזעזע אנשים ( בעבר, הזהרתי לפני הרצאה שלי שהיא מטלטלת, צחקו עלי על השמוש במילה מטלטלת ואז הגיעו להרצאה ונוכחו לדעת שהייתי מאוד עדין בבחירת המילה).

-- דווקא הפעם, לא הרגשתי צורך לזעזע את הפגישה שלי, כנראה שהייתי מותש. היה לי בוקר מאוד קשה עם בר, תהליך ההתארגנות וההגעה לבית ספר שאמור לקחת חצי שעה, לקח כמעט שעתיים שבסיומם התחלתי את יום העבודה כולי שטוף זיעה, עצבני ובעיקר כואב על הקושי של בר וחרד לאיך ימשיך יומו בבית ספר ( בדיוק הייתה לי שיחה עם יועץ מההתאחדות שהוא גם אבא לילד אוטיסט ודיברנו על זה שאנחנו לא קובעים פגישות מוקדם בבוקר כי אין לנו מושג איך יתנהל הבוקר ובמהלך השיחה הוא אמר לי שפעם ראשונה שהוא מדבר על הבן שלו ועל הקשיים כי " זר לא יבין זאת" ).

-- בתוך כל השעתיים הקשות של הבוקר היו 3 שניות מיוחדות. במהלך הנסיעה לבית הספר, בר הניח עלי במפתיע את היד, הסתכל לי ישירות לעיניים ( זה כמעט ולא קורה אף פעם ובטח לא באופן ספונטני ) ובאותו הרגע ידעתי והבנתי מה הוא אומר לי ( בר לא מדבר אבל אנחנו מבינים מה הוא רוצה להגיד לנו ) הוא הסתכל עלי ושמעתי בתוך הראש שלי את מה שהוא אמר לי 'בסך הכל תדע לך, שאתה די בסדר'. -- 3 שניות בתוך שעתיים קשות, 3 שניות שריגשו אותי ושימחו אותי בצורה שאין לי דרך לתאר במילים. תוך כדי רצף התלונות של הפגישה שלי, נזכרתי ב3 שניות האלה והתרגשתי פעם נוספת ( כנראה זה משהו שקורה עם הגיל ). חייכתי והוא לא הבין למה אני מחייך פתאום בתוך התיאור על הקפה הלא טעים שהכינו לו בבוקר. סיפרתי לו על ה3 שניות המיוחדות האלה ושלמרות כל מה שקרה בבוקר הזה, זה מה שאני אזכור ואז הייתה שתיקה של 2, 3 דקות.

-- כנראה שזה עשה לו משהו והוא התחיל לספר לי על הפשיטת רגל שעבר ( זו הסיבה שנפגשנו, לשמוע למה סרבו לתת לו משכנתא והאם אני יכול לעזור לו). הסיפור שלו היה מרתק - על הצלחה מטאורית והתרסקות טוטאלית כשתאגיד גדול החליט למחוק אותו מהמפה. שנים של מלחמות לצד נזק כלכלי עצום שדרדר אותם לעוני מוחלט עד שלבסוף הצליח להתאושש ולהצליח בשנית ( סיפור על נחישות, אמונה עצמית ומלחמה אינסופית כדי לפרנס את המשפחה שלו בכבוד). כאן, אני מודה, התעורר בי הרוע ו'נכנסתי' בו אז על מה אתה מתלונן כל הזמן ? תראה מה עברת ב4 שנים האחרונות ואיפה אתה היום אז מה כל כך רע לך ? הוא לא הגיב.

-- אני מקווה מאוד שחוץ מהפיתרון שמצאתי לו למימון הרכישה הוא יצא עם תובנה נוספת מהפגישה שלנו. אני יצאתי ממנה עם הבנה שהתחדדה לי על הבחירות שלנו בחיים לראות את הטוב בכל דבר או לחפש דווקא את הרע .

-- (חוזר שוב לערב ) בהופעה של אהוד בנאי הוא כמובן שר את "בלוז כנעני" שיר שמוקדש למאיר אריאל. בניגוד למה שמשתמע בשיר, הם לא ממש הכירו ולא ישבו ללמוד דף גמרא ביחד או העבירו בניהם "זר קוצים ריחני" . השיר הוא מחווה למשורר ענק שבכל פעם אני מגלה רבדים אחרים בשירה שלו וכשחזרתי הבייתה מההופעה, הקשבתי לשיר של מאיר "מודה אני" מודה אני לפניך ולך על כל החסד והאמת והטובה והרעה והטובה שעשית עמדי ועם ביתי

-- החיים שלנו מורכבים, כל אחד עם החבילה, שהוא או הגורל זימנו לו, כולנו מתמודדים עם הקשיים שסובבים אותנו אבל יש לנו את הבחירה על מה לשים את הפוקוס, לבחור ליהנות מהטוב או להיצמד לקושי ולבעיות. הכול נמצא שם לפנינו, נותר רק לבחור במה להתמקד ולאיזה חלקים אנחנו נותנים את הכוח והמשמעות להשפיע על היום יום והחיים בכלל. לפני יומיים, פגשתי מנהלת במכון פילת, אישה מקסימה, חייכנית, מלאת אנרגיות וכשיצאתי מהפגישה יצאתי עם חיוך וחשק לטרוף את העולם. מסתבר שהבחירה הזו שלנו במה להתמקד משפיעה על כל מי שסובב אותנו. הפגישה הזו 'הרימה' לי את כל היום. אני תוהה איך היום שלי היה נראה אם הפגישה הייתה עם הלקוח המוריד. כאן הבנתי שהכול קשור בהכול, הפגישה הראשונה, משפיעה על השנייה, משפיעה עלי, אני משפיע על הפגישה הבאה וככה שרשרת של תחושות שמתגלגלת הלאה עד שבסוף היום חוזרים הביתה.

-- תחשבו לרגע על המשפחה שלכם, חזרתם מיום עבודה קשה ואתם במצב רוח לא טוב. למה הילדים שלנו צריכים לשלם את המחיר של היום הקשה שעברנו ? מה יקרה עם ניכנס לבית עם חיוך? אני אגיד לכם מה יקרה – יהיה לנו יום מדהים עם המשפחה! לא יודע איך הגעתי לכאן ( הזהרתי כבר בהתחלה שזה פוסט לא ממוקד)

בכנס האחרון שלנו של יועצי המשכנתאות, הופיע ערן שחר ( ד"ר התלהבות ) בין הדברים הרבים והמצחיקים שהוא אמר הוא הזכיר לנו שחיים פעם אחת וצריך ליהנות בכל רגע מהזכות הזו שניתנה לנו, הוא דיבר על התלהבות, נשימות עמוקות, על לחייך, לצחוק, להתקלח בבוקר, להגיד מודה אני ולראות את כל הטוב והיפה שמסביבנו . -- מה אתם אומרים ? שווה לנסות לראות דברים בצורה אחרת ? -- מציע לכולנו לנסות לחפש את הטוב , מה כבר יכול לקרות ? במקסימום, זה יצליח !

https://www.youtube.com/watch?v=SydRIdlNwgI&t=107s ( בחרתי את הביצוע המיוחד הזה של בניה ברבי )21 views0 comments